Sport

Alice Cornet pokonała polską tenisistkę i wystąpi w czwartej rundzie Wimbledonu!

Od wielu miesięcy u nas panuje gigantyczna moda na śledzenie meczów tenisowych i warto podkreślić ten fakt. To nie jest oczywiście zbieg okoliczności, gdyż gigantyczna w tym rola Świątek, która od wielu miesięcy na kortach pokazuje fenomenalną formę. Z całą pewnością dziennikarze sportowi wiedzą, jak genialnie prezentuje się w obecnym sezonie Iga Świątek. Przed meczem w 3 rundzie Wimbledonu tenisistka z Polski mogła poszczycić się passą bez klęski, trwającą 37 spotkań. To z całą pewnością najwybitniejsze tego rodzaju osiągnięcie w gronie tenisistek w XXI wieku. Ostatni raz Świątek przegrała pięć miesięcy temu, a wtedy nieco lepsza była Jelena Ostapenko. To nie żadna tajemnica, że każda passa musi kiedyś zakończyć się i dokładnie tak było w tym przypadku. Trzeba przyznać, iż polska tenisistka nie radzi sobie najlepiej na trawiastych kortach i w tym meczu to było zauważalne.

Naprawdę niespodziewany był start tego starcia, ponieważ najlepsza tenisistka świata aż dwukrotnie musiała przełamywać swoją rywalkę. Od początku seta ten mecz nie układał się zgodnie z założeniem reprezentantki Polski. Ze strony zawodniczki z Polski ten pojedynek z Aliną Cornet wypełniony był naprawdę ogromną ilością błędów, co w końcowym rozrachunku doprowadziło do jej pierwszej porażki od dłuższego czasu. Na trawiastej powierzchni tenisistka z Francji bardzo dobrze wyglądała i skutecznie punktowała tenisistkę z Polski. Francuska reprezentantka ostatecznie wygrała wynikiem 2:0 i zagwarantowała sobie awans do IV rundy turnieju Wimbledon. Porażka tenisistki z Polski oznacza, że budowana od trzydziestu siedmiu spotkań seria triumfów dobiegła końca. Świątek ogłosiła po przegranym spotkaniu, że nie ma w planach zrobić przerwy i w kolejnych tygodniach znów zobaczymy ją na kortach tenisowych. Bez cienia wątpliwości fani tenisa z Polski wyczekują na kolejne turnieje z udziałem polskiej zawodniczki.