Sport

Niemiecka drużyna zdobyła młodzieżowe mistrzostwo Starego Kontynentu! W pojedynku finałowym reprezentanci niemieckiego zespołu ograli portugalską reprezentację!

Ekipa niemiecka po dwóch latach przerwy powraca na piedestał europejski w młodzieżowym futbolu. Szkoleni przez trenera Stefana Kuntza gracze zwyciężyli po niesamowicie porywającym meczu z drużyną narodową Portugalii rezultatem 1:0. Dla reprezentantów drużyny narodowej Niemiec to był trzeci z rzędu finał młodzieżowych Mistrzostw Europy. Niemieccy gracze w trakcie 2 ubiegłych spotkań aż dwa razy mierzyli się z reprezentacją Hiszpanii. Ekipa niemiecka cztery lata wstecz ograła zespół Hiszpański. Po dwóch latach reprezentanci drużyny Hiszpanii się zrewanżowali i zwyciężyli w finałowym meczu dwa do jednego. Kadra Niemiec w tym przypadku zobligowana była toczyć bój z ekipą z Portugalii, która również marzyła o tym aby wygrać to wartościowe trofeum. Ostatecznie sukces świętowali gracze z Niemiec rezultatem jeden do zera, a rozstrzygające trafienie strzelił Nmecha na samym początku połowy numer dwa.