Sport

Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował nazwisko nowego selekcjonera polskiej piłkarskiej reprezentacji - zostanie nim Fernando Santos!

Wielbiciele piłkarscy z naszego kraju przywykli do tego, że jeżeli chodzi o polską reprezentację narodową to zmiana selekcjonera ma miejsce dość często. W minionej dekadzie polska reprezentacja piłkarska prowadzona była przez 5 szkoleniowców. Należy w tym miejscu zaznaczyć to, iż tylko jeden z ich wszystkich sprawił, że polska kadra narodowa wywalczyła ogromny sukces. Mówimy tutaj rzecz jasna o Adamie Nawałce, który potrafił na Euro w 2016 roku dostać się do ćwierćfinału turnieju mającego miejsce we Francji wraz z narodową reprezentacją Polski. Drużyna Polski wówczas poległa po rzutach karnych z kadrą narodową Portugalii, którą prowadził wówczas Santos. Przewodniczący PZPN Cezary Kulesza bardzo długo ukrywał imię nowego selekcjonera przed piłkarskimi ekspertami. Specjalna konferencja prasowa, gdzie został zaprezentowany nowy selekcjoner narodowej drużyny Polski, została zorganizowana 24. stycznia w Warszawie.

Fernando Santos, który na poprzednim mundialu prowadził narodową kadrę Portugalii będzie kolejnym selekcjonerem kadry Polski. Prowadzony przez Santosa zespół narodowy Portugalii zaszedł tam do 1/4 finału, gdzie przegrał z niespodzianką mistrzostw, czyli zespołem Maroka. Prezes Kulesza potwierdził, iż Santos podpisał kontrakt z polską reprezentacją narodową do 2026 roku. Portugalczyk zaznaczył, że pragnie mieć także wpływ na szkolenie zespołów młodzieżowych i nie przyjechał do Polski tylko po to, by zajmować się pierwszą reprezentacją. To jest spory postęp, jeśli chodzi o stanowisko szkoleniowca drużyny narodowej Polski i nie można temu zaprzeczyć. Jeszcze nigdy w historii naszego futbolu nie sięgaliśmy po tak doświadczonego trenera. Sportowi dziennikarze zakładają, że jest to wielka okazja dla polskiej piłki nożnej na zrobienie sporego kroku w przód. Sympatycy piłkarscy z naszego kraju nie ukrywają, iż powołanie Fernando Santosa na stanowisko szkoleniowca, to dla nas bardzo dobra nowina. Naprawdę sporo jest zdania, iż z tym selekcjonerem nasza drużyna może osiągnąć sukces, na który czekamy od lat.

Betclic kod promocyjny
Betclic kod promocyjny

Kod promocyjny Betfan
Kod promocyjny Betfan

Ewinner bonus
Ewinner bonus

Kody bonusowe
Kody bonusowe

Zostaw komentarz