Sport

Reprezentacja polska piłkarska wygrywa w spotkaniu z kadrą Arabii Saudyjskiej rezultatem 2 do 0 - bardzo dobra gra Wojtka Szczęsnego!

Jeszcze przed inauguracyjnym spotkaniem mistrzostwa świata w Katarze były uznawane za niezwykłe pod różnymi względami. Futbolowi sympatycy z Polski do określania szans polskiej drużyny narodowej na awans z grupy podchodzili z rozwagą. Naszymi rywalami w fazie grupowej miała być kadra Argentyny, narodowa reprezentacja Meksyku, oraz solidna drużyna narodowa Arabii Saudyjskiej. Pierwszy mecz na mistrzostwach świata dla reprezentantów Polski był niesamowicie ciężki i mnóstwo ekspertów sportowych krytykowało styl, w jakim pokazała się nasza kadra. Nasz selekcjoner uspokajał jednak, iż z każdym kolejnym meczem dyspozycja polskiego zespołu będzie wyglądać o wiele lepiej i tego najlepszym dowodem miał być pojedynek z drużyną Arabii Saudyjskiej. I w gruncie rzeczy okazało się, iż to starcie było momentem przełamania dla polskich graczy. W trakcie tego pojedynku nasi zawodnicy pokazali się znacznie lepiej niż z narodowym zespołem Meksyku i fani z naszego kraju mogli mieć nadzieję na triumf.

Od początkowych minut pojedynku gra piłkarskiej polskiej reprezentacji wyglądała dużo lepiej pod kątem tworzenia akcji, niż miało to miejsce w przypadku pierwszego spotkania. Kadra Polska starała utrzymywać się przy futbolówce i tworzyła akcje ofensywne. Rzecz jasna nie brakło pomyłek w grze obronnej, ale tego dnia po raz kolejny niesamowicie prezentował się Szczęsny, który wyłapywał wszystkie strzały. Podczas pierwszej połowy padła też pierwsza bramka dla kadry narodowej Polski, którą zdobył Piotr Zieliński. Gracze zespołu narodowego Arabii Saudyjskiej nie planowali się poddawać i pod koniec pierwszej połowy wywalczyli rzut karny. Znowu w tej sytuacji niesamowicie zachował się Szczęsny, który wybronił strzał z jedenastu metrów, a potem kolejne uderzenie zawodnika drużyny Arabii Saudyjskiej. I część skończyła się wynikiem 1 do 0 dla zespołu Polski. W drugiej odsłonie drużyna polska strzeliła II. bramkę, a jej strzelcem był Robert Lewandowski. Napastnik Barcy wykorzystał błąd defensywnego gracza kadry Arabii Saudyjskiej i podwyższył prowadzenie polskiej kadry. Reprezentacja piłkarska Polski po dwóch starciach zajmuje 1 miejsce w grupie C i ma ogromne szanse na awans do 1/8 finału.

Betclic kod promocyjny
Betclic kod promocyjny

Kod promocyjny Betfan
Kod promocyjny Betfan

Ewinner bonus
Ewinner bonus

Kody bonusowe
Kody bonusowe

Zostaw komentarz