Sport

Ricciardo odniósł zwycięstwo we Włoszech, a Norris wywalczył miejsce drugie! Niespodziewana końcówka a także kraksa faworytów do tytułu podczas wyścigu Grand Prix Monzy!

Trwający aktualnie sezon F1 jest naprawdę pociągający i należy być świadomym tego faktu. Walka o czołowe lokaty biorąc pod uwagę ubiegłe sezony zdominowana została przez zawodników Mercedesa AMG, a konkretniej mówiąc Lewisa Hamiltona. Zawodnik brytyjskiego pochodzenia w zeszłorocznym sezonie zdobył siódmy mistrzowski tytuł Formuły 1, co dało mu okazję zrównania w ilości tytułów z fantastycznym Schumacherem. W tym sezonie zawodnik z Wielkiej Brytanii nie ma już jednak aż tak lekko w rywalizacji o następny tytuł mistrza świata. To wszystko jest spowodowane pojawieniem się w stawce zawodników Maxa Verstappena, który także marzy o tym, żeby zgarnąć tytuł mistrzowski F1. Już od GP Bahrajnu rywalizacja pomiędzy tymi dwoma kierowcami jest naprawdę bardzo zawzięta i trudno obstawić kto z tej dwójki po ostatnim wyścigu sezonu zatriumfuje. Włoski wyścig, a więc GP Monzy był kolejną odsłoną rywalizacji tych 2 zawodników. Dla gigantycznej grupy zawodników to niesamowicie przyjemny tor, a w trakcie tego weekendu na torze usiadł Kubica którego zadaniem było zastąpić Kimiego Raikkonena, który zachorował na COVID.

Sympatykom siedzącym na widowni eliminacyjne zmagania do wyścigu o GP Włoch dały mnóstwo przeżyć. Pierwszy zakręt ścigania niedzielnego zagwarantował motoryzacyjnym sympatykom zaciętą walkę, z której najlepiej wyszli Daniel Ricciardo i Verstappen. Naprawdę ważne dla ciągu wyścigu niedzielnego były odwiedziny kierowców w boksach. Właśnie po zmianie kół doszło do zaskakującej kraksy. Hamilton i Max Verstappen trafili na siebie w naprawdę bardzo ciasnym miejscu i w chwili, kiedy zdawało się, że jest to koniec przepychanek, zawodnicy najechali na siebie kołami, a samochód kierowcy z Holandii upadł na samochodzie sterowanym przez brytyjskiego kierowcę. To bez żadnych wątpliwości była zaskakująca chwila dla motoryzacyjnych kibiców siedzących na trybunach, lecz żadnemu z nich nie stało się nic. Kierowcy zespołu McLarena, którzy niedzielny wyścig skończyli na 2 czołowych pozycjach korzyść zyskali na efektach tego wypadku. Australijczyk Daniel Ricciardo wygrał rywalizację o Grand Prix Monzy, a na lokacie numer dwa uplasował się Norris. To bez najmniejszych wątpliwości świetne osiągnięcie dla zespołu McLarena.

Betclic kod promocyjny
Betclic kod promocyjny

Kod promocyjny Betfan
Kod promocyjny Betfan

Ewinner bonus
Ewinner bonus

Kody bonusowe
Kody bonusowe

Zostaw komentarz