Wiadomości

Walka z zanieczyszczeniem

Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza.Z tej właśnie przyczyny powinno się nabrać nieco refleksji odnoszących się do dość sporego problemu, pojawiającego się w obrębie całej Polski. Mowa tu definitywnie o smogu, który z pewnością może okazać się dla wielu ludzi naprawdę niebywale niszczycielski. Nagromadzone toksyny, którymi oddychamy niemalże każdego jednego dnia, mają oczywiście związek z nieustannym przenoszeniem się wszechobecnego koronawirusa, z którym boryka się cały świat już prawie rok. Bez dwóch zdań warto nieprzerwanie objaśniać czym jest degradacja powietrza lub też jakimi sposobami można z tego rodzaju problemem walczyć.


Z okazji Dnia Czystego Powietrza w kilku programach telewizyjnych poruszony został ten właśnie temat. Należy posiadać wiedzę dotyczącą tego, że aktualnie w naszym kraju rozpoczął się grzewczy sezon, a razem z nim powrócił także problem ze smogiem. Dobrym sposobem na przeciwdziałanie zanieczyszczeniu powietrza jest ergonomiczne oraz skuteczne ogrzewanie mieszkań. Połowę smogu w Polsce wyrabiamy sami w naszych domach, o czym wspomniał Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego. Uznał, że jeśli nie zrezygnujemy z kotłów, które zanieczyszczają środowisko, nie rozwiążemy tego kłopotu.


Zespołów Elektrociepłowni PAK też podłączył się do walki z zanieczyszczonym powietrzem. Piotr Woźny, prezes spółki zadeklarował, że produkowana przez wspomnianą wcześniej spółkę energia za około dziesięć lat będzie zeroemisyjna. Miejmy na uwadzę również to, że kłopot ze smogiem a także z COVID można ze sobą wyraźnie połączyć. Pandemia koronawirusa najpierw dała o sobie znać w lokalizacjach o ogromnie wysokiej degradacji środowiska, a więc we włoskiej Lombardii a także przemysłowych regionach Chin.


Jeżeli chodzi o smog istotnie trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, co w praktyce jest fundamentalną tego przyczyną. Tak więc jest to tak zwana niska emisja, która odpowiada za pojawienie się w powietrzu bez liku niszczycielskich substancji takich jak PM2,5, SO2, PM10 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy dla człowieka a także dla całego środowiska, dioksyny, a więc związki chemiczne, odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby metale ciężkie. Wiedza dotycząca tych wymienionych specyfikacji jest niebywale istotna, głównie z powodu naszego zdrowia i otaczające nas każdego dnia, zdrowe środowisko.

Media niezależne
Media niezależne

Wakacje i pandemia
Wakacje i pandemia

Inwazja na Ukrainę trwa
Inwazja na Ukrainę trwa

Wybuch w kopalni Pniówek
Wybuch w kopalni Pniówek

Zalukaj online
Zalukaj online

Ekino - filmy online
Ekino - filmy online

Hejo TV - filmy online
Hejo TV - filmy online

Fili CC - seriale online
Fili CC - seriale online

Zostaw komentarz